top of page

Zapraszamy do naszego sklepu  internetowego
tu sprawdzisz aktualną kolekcję, którą znajdziesz w salonie

tło 2.jpg
Wszystkie Nasze długie suknie można łatwo skrócić u krawcowej.
W salonie dopasujemy sukienkę do Ciebie, abyś mogła poczuć się wyjątkowo, ale przede wszystkim wygodnie.
Kupując suknię stacjonarnie 
Skracanie i dopasowanie sukni GRATIS- nie wliczone w cenę sukni !

Skracanie i dopasowanie sukien:

Usługa bezpłatna jest usługą jednorazową, dobrowolną i nie wliczoną w cenę towaru, nie stanowi integralnej części przy zakupie sukni w salonie , a w razie reklamacji towaru nie wchodzi w skład reklamowanego towaru- .( można skorzystać z usług własnej krawcowej) Salon także nie ponosi odpowiedzialności za dojazdy własne w ramach skorzystania z usług krawieckich(dobrowolność korzystania z usługi i wybór klienta czy chce z takiej usługi skorzystać) .

Ważna informacja!

 

Sukienki z Brokatem

 

Normalnym zjawiskiem w przypadku sukienek z brokatem jest tzw. "sypanie" i wycieranie się drobinek brokatu

oraz jego spieranie podczas prania.

Sukienki brokatowe widocznie znoszone, wytarte lub wielokrotnie prane pozbawione owego brokatu nie podlegają wymianie .

 

Ważna informacja:
Podczas eksploatacji i prania odzieży wykonanej z tkaniny z brokatem może nastąpić częściowa utrata brokatu.

Sukienki  Cekinowe i z koralikami:

Normalnym zjawiskiem jest drapanie, na co prosimy zwrócić uwagę przy zakupach.

Na odpadające cekiny, koraliki podczas użytkowania  nie podlegają wymianie.

Porada

Jak prać sukienkę brokatową?

Z reguły tkaniny brokatowe to głównie poliester lub poliamid w połączeniu z elastyną i naniesionym brokatem. O ile sama tkanina bez połyskującego dodatku jest łatwa w praniu i konserwacji, o tyle ta zdobiona brokatem już powoduje dodatkowe utrudnienia.

Brokat jest nanoszony na powierzchnię tkaniny za pomocą kleju lub wtapiany w jego strukturę. Błyszczący element jakim jest brokat nie radzi sobie z ciepłą wodą, więc należy unikać jego kontaktu z wodą powyżej 30 stopni celsjsza.

Rekomendujemy pranie w zimnej wodzie tzn poniżej 20 stopni.

Suknie brokatowe przed praniem przekładaj na lewą stronę. Zawsze namaczaj delikatnie tkaninę w wodzie z dodatkiem delikatnych mydeł lub płynów do prania. Nie używaj proszków. Po zamoczeniu - nie trzyj tkaniny – spowoduje to obluzowanie brokatu. Namaczaj ją, powtarzając ruch góra – dół. Ugniataj ją. W trakcie prania możesz zaobserwować na powierzchni wody unoszące się błyszczące drobinki. To normalne, brokat w miarę używania i prania będzie opadał, a z czasem jego ilość na tkaninie zmaleje. Nie ma na to rady. Pamiętaj, tkanina sama w sobie jest na tyle atrakcyjna, że nadal będziesz mogła się cieszyć swoją suknią, nawet jeśli nadmiar brokatu opadnie. Nie wiruj i nie susz w suszarkach. Odciśnij nadmiar wody ręcznie a następnie rozłóż sukienkę na ręczniku w pozycji poziomej – aby obciążenia z wody nie porozciągały tkaniny.

Nigdy nie pierz w pralce.

Dla pań, które nie są zwolennikami ręcznego prania jest jeszcze rozwiązanie – pralnia chemiczna, która wypierze suknię na sucho. Takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jak powstrzymać opadanie brokatu z sukienki

Chcąc błyszczeć na imprezie często decyzja o wyborze sukienki pada na tę z brokatem, jednak należy się liczyć z tym, że brokat lubi się sypać. Takie jego prawo. Mniej lub więcej, ale jednak jest wszędzie. Jak sobie z tym poradzić?

Przed założeniem rozłóż sukienkę na ręczniku lub papierze lub powieś na wieszaku w miejscu w którym będziesz mogła swobodnie wykonać poniższą instrukcję. Następnie weź lakier do włosów i dokładnie spryskaj całą sukienkę. Pozostaw do wyschnięcia. Lakier świetnie wiąże i skleja brokat. Nanoś go z odległości ok 10 cm. Nigdy nie rób tego z mniejszej odległości. Jeśli będzie za daleko to nie osiągniesz zamierzonego efektu. Pamiętaj, aby zadbać o to, aby sukienka przed użyciem lakieru nie miała zagnieceń. Jeśli użyłaś lakieru za dużo, nadmiar możesz „zetrzeć” wchłaniając go drugim ręcznikiem, lub ręcznikiem papierowym. Nie pocieraj tylko przykładaj. Możesz tez użyć suszarki na chłodnym nawiewie – ale to może wymagać czasu i pamiętaj o odległości od tkaniny.

Prosimy o przemyślane zakupy.
Przy zakupach stacjonarnych Zwrotów nie przyjmujemy
 

bottom of page