top of page
białe Sukienki
LOGO PNG.png
PORADNIK
 
REZERWACJA PRZYMIERZALNI

 

Przed planowaną wizytą w naszym salonie, jeżeli zamierzasz przymierzać suknie ślubne, zapraszamy do rezerwacji przymierzalni. Na określony przez Ciebie dzień i godzinę nasz personel będzie do Twojej dyspozycji.
Rezerwacja przymierzalni odbywa się telefonicznie:
  • tel. (58) 673-46-15​
lub poprzez wiadomość na naszym FB.
 

 

CZAS MIERZENIA
Na mierzenie sukni ślubnych przeznaczamy 1 godzinę. Jeżeli w ciągu tego czasu nie zdążyłaś zmierzyć wszystkiego co zaplanowałaś lub pojawił się dylemat, którą suknię ślubną wybrać, to zapraszamy na kolejne spotkanie w innym dogodnym dla Ciebie terminie.
 
OSOBY TOWARZYSZĄCE
Razem z Panną Młodą zapraszamy osoby towarzyszące. Wśród Twoich najbliższych wybierz 2-3 zaufane osoby, które życzliwie doradzą w poszukiwaniach tej jednej, wyjątkowej sukni ślubnej.
Prosimy o nieprzekraczanie sugerowanej ilości osób. Zapewni to spokój i najlepszy wybór.
 
ZDJĘCIA PODCZAS MIAR
W trakcie przymiarek sukni ślubnych prosimy o NIE robienie zdjęć.
 
TERMIN REALIZACJI
Termin pełnej realizacji zamówienia to 3 – 7 miesięcy, Oferujemy także terminy ekspresowe minimum 7 tygodni( dopłata do sukni 10%).
Tyle potrzebujemy aby móc zamówić dla Ciebie wybraną suknie ślubną w odpowiednim rozmiarze i idealnym kolorze. W przypadku krótszego terminu mogą pojawić się dodatkowe opłaty za ekspresową realizację, a w niektórych przypadkach Salon może odmówić przyjęcia zamówienia.
W przypadku krótszego terminu prosimy o kontakt z obsługą Salonu tel. 58 673-46-15, lub 602-68-07-68. Cennik usług dodatkowych dostępny w Salonie.
 
BUDŻET NA ZAKUP SUKNI ŚLUBNEJ
Ceny sukni ślubnych w naszym salonie mieszczą się w przedziale od 2.790 zł do nawet 8.000 zł (w zależności od kolekcji).
Rozpiętość cenowa jest dość duża. Prosimy zatem o wcześniejsze zaplanowanie kwoty jaką chcesz przeznaczyć na  zakup sukni ślubnej. To ważne ponieważ wybór jest bardzo duży i warto wybierać wśród tych sukni ślubnych, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.
 
PODPISANIE UMOWY
Jeżeli zdecydujesz się na wybór sukni ślubnej w naszym Salonie będzie nam niezmiernie miło uczestniczyć w przygotowaniach do tak wyjątkowego dnia w Twoim życiu. 
Umowę na zakup sukni ślubnej podpisujesz osobiście na miejscu w salonie. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości. Zadatek wynosi 50% ceny sukni. Pozostałą kwotę wpłacasz dopiero  z chwilą odbioru. W cenę wliczony jest pełen serwis czyli korekta krawiecka i dopasowanie sukni do sylwetki.
 
KOREKTA KRAWIECKA
Pierwszej korekty krawieckiej dokonujemy 1-2 miesiące przed datą ślubu. Gotową i idealnie dopasowaną suknię odbierasz z Salonu ok. 1-2 tygodni przed datą ślubu. Musisz przewidzieć w tym czasie 2 lub 3 spotkania z nami w zależności od ilości poprawek jakie należy nanieść na Twoją suknię ślubną.
Suknię odbierasz w specjalnym firmowym pokrowcu, który chroni suknię przed zabrudzeniem, kurzem, wilgocią.
 
KOREKTA EXPRESOWA
Jeżeli Twój czas przed ślubem jest ograniczony i przewidujesz pierwszą korektę swojej sukni ślubnej dopiero w ostatnim tygodniu przed planowaną datą ślubu, to prosimy o uwzględnienie dodatkowej opłaty za wykonanie poprawek krawieckich w trybie ekspresowym. Cennik usług dostępny w Salonie.
 
Jeżeli masz inne dodatkowe pytania to prosimy o telefoniczny kontakt z obsługą Salonu .
Porada

Jak prać sukienkę brokatową?

Z reguły tkaniny brokatowe to głównie poliester lub poliamid w połączeniu z elastyną i naniesionym brokatem. O ile sama tkanina bez połyskującego dodatku jest łatwa w praniu i konserwacji, o tyle ta zdobiona brokatem już powoduje dodatkowe utrudnienia.

Brokat jest nanoszony na powierzchnię tkaniny za pomocą kleju lub wtapiany w jego strukturę. Błyszczący element jakim jest brokat nie radzi sobie z ciepłą wodą, więc należy unikać jego kontaktu z wodą powyżej 30 stopni celsjsza.

Rekomendujemy pranie w zimnej wodzie tzn poniżej 20 stopni.

Suknie brokatowe przed praniem przekładaj na lewą stronę. Zawsze namaczaj delikatnie tkaninę w wodzie z dodatkiem delikatnych mydeł lub płynów do prania. Nie używaj proszków. Po zamoczeniu - nie trzyj tkaniny – spowoduje to obluzowanie brokatu. Namaczaj ją, powtarzając ruch góra – dół. Ugniataj ją. W trakcie prania możesz zaobserwować na powierzchni wody unoszące się błyszczące drobinki. To normalne, brokat w miarę używania i prania będzie opadał, a z czasem jego ilość na tkaninie zmaleje. Nie ma na to rady. Pamiętaj, tkanina sama w sobie jest na tyle atrakcyjna, że nadal będziesz mogła się cieszyć swoją suknią, nawet jeśli nadmiar brokatu opadnie. Nie wiruj i nie susz w suszarkach. Odciśnij nadmiar wody ręcznie a następnie rozłóż sukienkę na ręczniku w pozycji poziomej – aby obciążenia z wody nie porozciągały tkaniny.

Nigdy nie pierz w pralce.

Dla pań, które nie są zwolennikami ręcznego prania jest jeszcze rozwiązanie – pralnia chemiczna, która wypierze suknię na sucho. Takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jak powstrzymać opadanie brokatu z sukienki

Chcąc błyszczeć na imprezie często decyzja o wyborze sukienki pada na tę z brokatem, jednak należy się liczyć z tym, że brokat lubi się sypać. Takie jego prawo. Mniej lub więcej, ale jednak jest wszędzie. Jak sobie z tym poradzić?

Przed założeniem rozłóż sukienkę na ręczniku lub papierze lub powieś na wieszaku w miejscu w którym będziesz mogła swobodnie wykonać poniższą instrukcję. Następnie weź lakier do włosów i dokładnie spryskaj całą sukienkę. Pozostaw do wyschnięcia. Lakier świetnie wiąże i skleja brokat. Nanoś go z odległości ok 10 cm. Nigdy nie rób tego z mniejszej odległości. Jeśli będzie za daleko to nie osiągniesz zamierzonego efektu. Pamiętaj, aby zadbać o to, aby sukienka przed użyciem lakieru nie miała zagnieceń. Jeśli użyłaś lakieru za dużo, nadmiar możesz „zetrzeć” wchłaniając go drugim ręcznikiem, lub ręcznikiem papierowym. Nie pocieraj tylko przykładaj. Możesz tez użyć suszarki na chłodnym nawiewie – ale to może wymagać czasu i pamiętaj o odległości od tkaniny.

bottom of page